Blíže k našemu výběru surovin - Dorty, cupcakes, makronky, dezerty - nejlepší od Mistra Vonky. Ostrava, Karviná, Orlová, Havířov, Bohumín a okolí.

Přejít na obsah

Kromě vynikající chuti výrobků Mistr Vonka je v naší pekárně prioritou také použití výhradně vhodných surovin z hlediska zdravého životního stylu. Proto jsme pro výrobu těsta všech produktů sáhli po přírodním třtinovém cukru, který se získává sušením šťávy z cukrové třtiny bez dalších chemických úprav narozdíl od běžného bílého cukru. Maximální důraz na výběr surovin klademe u řady Sušenek, kde najdete celozrnnou mouku a ovesné vločky pro přísun vlákniny a v neposlední řadě slunečnicový olej s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin přínosných pro organismus člověka.  Všechny ingredience pro výrobu vybíráme tak, aby se k Vám dostaly produkty v co nejčistší přírodní formě, bez zbytečného (např. chemického) zpracování.
Ani jeden náš výrobek neobsahuje ztužený tuk, náhražky másla nebo čokolády, umělá barviva, ani konzervanty.


Našim zákazníkům, kteří potřebují snížit přísun energie z cukrů na minimum, pečeme Sušenky Mistr Vonka bez sacharózy, tedy dokonce bez třtinového cukru. Samozřejmostí je nepřítomnost jakýchkoli umělých sladidel. Sladkost do těchto sušenek dodává bylinka Stévie.

Vyhýbáme se všem ztuženým tukům (běžně dostupným chemicky upraveným náhražkám másla, které - byť jsou rostlinného původu - mohou mít negativní účinky na zdraví). Do naší pekárny nenajde cestu ani palmový tuk, jenž se díky jeno nízké ceně hojně využívá pro výrobky, které jsou k dostání i v prodejnách typu "Zdravá výživa", opět jako náhražka másla.

Porovnejte: Cookies vs sušenky - obsah vybraných  surovin

Mistr Vonka Cookies

Mistr Vonka Sušenky

Mistr Vonka Sušenky BEZ SACHARÓZY

Běžně dostupné sušenky *

Máslo

Vejce

Třtinový cukr

Slunečnicový olej

Ovesné vločky

Celozrná mouka

Přírodní sladidlo stévie

Ztužený tuk

Palmový tuk

Umělá barviva

Umělé příchutě

Umělá sladidla

Konzervanty

Škodlivá "E-čka"

* V drtivé většině doposud běžně dostupných sušenek najdete alespoň jednu nevhodnou surovinu a jen pomálu těch příznivých. Příklad: Výrobce sice použije celozrnou mouku, ale svou snahu korunuje přimícháním ztuženého tuku, který nemá se zdravým stravováním nic společného.

Návrat na obsah